13. Česká republika - Praha Strašnice

Poslední dva týdny našeho pobytu ve vlasti, na naší cestě, strávíme v půjčeném bytě v Praze. 

Už jsme trochu odvykli panelákovému bydlení, ale jsme vděční, že máme kde být a že se nám tahle příležitost naskytla. Aspoň zase vyzkoušíme Prahu a žití v ní. Bydlíme v obrovském baráku a chodba je neskutečně dlouhá a na ní mnoho prakticky anonymních sousedů. 

Chystáme už další cestu, na kterou vyjedeme ve čtvrtek 4.11. a cílem je Portugalsko, ale také cesta samotná a tak si to určitě užijeme i ve všech zemích po cestě tam. 

Bydlení ve Strašnicích bylo moc fajn. Potřebujeme poznávat různé bydlení a toto bylo zase úplně z jiného soudku. Nově postavený panelák o 9 patrech má ohromné chodby a bydlení tam je velmi anonymní. 

Dlouhá chodba plná masivních bezpečnostních dveří, za nimiž si každý žije svůj příběh a hádám, že své sousedy ani nebude znát. 

Jsme moc vděční Žanetě, která nám byt půjčila a kromě zapojení pračky a pár drobností za to nechtěla vůbec nic. Bylo to daleko na stěhování, ale jinak se nám tam líbilo. Lucka udělala několik várek náramků a hezky se jí to tam rozjelo. Pořád jsme jezdili na poštu pro další várky minerálních korálků. 

Opouštíme ČR a uvidíme, co nás čeká dál.