20. Pineda de Mar, Katalánsko, Španělsko

Pineda de Mar bylo první místo, kde jsme se ubytovali ve Španělsku. Bydleli jsme v místní komunitě pár set metrů od moře. 

Španělsko je obrovský a tak nás v něm čeká pár týdnů a možná i měsíců. 

Ubytovali jsme se v apartmánu, který byl větší než ty maličký ve Francii, ale mnoho času jsme v něm nestrávili, protože těch pár dní rychle uteklo. přijeli jsme ve čtvrtek večer, pátek jsem pracoval a v sobotu jsme byli celý den v Barceloně a v neděli už jeli. 

Ale i tak jsme si to tam užili. Viděli krásný moře při úplňku a pak jsme se v pátek byli kolem poledne koupat a trénovat létání dronem. 

 

 

V pátek dopoledne byl také kousek od našeho bydlení místní trh a byli jsme u vytržení z místního ovoce a zeleniny. Avokáda a granátová jablka se zde prodávají po kilech a ne na kusy a vyjde to mnohem levněji než u nás v ČR.

V sobotu jsme jeli vlake hodinu a kousek do Barcelony, celou cestu po pobřeží. Pořád ještě nás pohled na oceán dostává do kolen. Je to fakt nádhera. Vnímáme v něm nekonečnost, Boha, zdroj, nespoutanou přírodu. Velmi silné. 

 

 

Barcelonu jsme proťapali s dětmi a bylo vše dost daleko od sebe a tak jsme jezdili i metrem. Prošli jsme parkem a viděli Barcelonskou pláž a překvapilo nás, jak moc aktivní místní lidé jsou. Všude se sportovalo. V parku i na plážích. Všelijaké hry a lekce a tak. Moc fajn. Bylo krásně a tak jsme se i vykoupali. 

Museli jsme navštívit Sagrada Familia, božský chrám věnovaný svátosti rodiny. 

 

 

Večer jsme pak byli pozvaní krajánky na vystoupení v místním komunitním centru a po něm jsme šli na večerní tůru na vyhlídku do parku. Hotoví jsme se vrátili domů a ráno fičeli do La Llosy o cca 300 km dále.