25.Gibraltar

Gibraltar byl pro nás zásadní z více důvodů. Měla to být pro nás brána do Afriky, ale tam se nepouští a tak to nejde. Navíc je to místo o kterém jsme od školy slýchali. A najednou jsme tam i byli. Velká věc. 

Až ti bude někdo říkat, že něco nejde, věř že mluví o svých možnostech, ne o těch tvých.

Před půl rokem mi někteří psali, že bez okování a bez testů můžeme tak cestovat po Vysočině.

No a ejhle. Šlo to. Máme projeto 14 zemí Evropy, 24x jsme překročili hranice a včera jsme s celou rodinou strávili den 3000 kilometrů od"domova" na Gibraltaru a dotkli se tak i Afriky. Kdyby se dalo cestovat trajektem, tak bychom už byli v Africe, ale z politických důvodů to už prý více než půlrok nejde.

Kolem běhaly opice (Gibraltar je jediné místo v Evropě, kde žijí volně opice), připadali jsme si jak páni světa nad tou nádherou kolem, byli v St. Michael's jeskyni na nádherné awakening světelné show, kde jsme byli úplně sami a vyšli kolem 500 schodů opičím doupětem na vrchol Gibraltarské skály.

Dotkli jsme se u toho vlastního emocionálního dna po tom, co Evelína dole na parkovišti řekla, že nahoru nejde a trvalo to 2 hodiny, než se uklidnila a přestala brečet.

Do toho šla pomaličku krokem a my na ní čekali, zpracovávali si v sobě své emoční procesy a byli na hraně toho, zda to nevzdat, neotočit se a nechat si to ujít.

Takže největší zkouška bylo to, jak to ustojíme jako rodina a zvládli jsme to, ač to bylo fakt hraniční.

Život začíná tam, kde si uvědomíš, že můžeš úplně všechno. Děti nemusí do školy, to se dá obejít. Můžeš pracovat na dálku pokud chceš. Dneska už to tolik oborů umožňuje. Jde jen o to se pro to rozhodnout a mít plán.

Nemusíš mít obrovské finanční rezervy, abys měl jistotu pevné půdy pod nohama, kdyby něco. Tu jsme nikdy neměli a jedeme dál.

Naše cesta má být deklarací svobody v nás, založené na rozhodnutí si žít podle svého a možná i v době, která není pro cestování ideální.

Jde to, pokud se pro to rozhodneš a pokud si za tím půjdeš.

Tvůj životní poklad na tebe už netrpělivě čeká a najdeš ho, když projdeš strachem, který tě od něj odděluje. Tvé poslání se na tebe už těší a svět bude lepším místem, když se konečně rozhodneš pro to, co je tu jen pro tebe.

Ať je ti náš příběh inspirací a probuzením. Nejsme Budilovi náhodou.

Níže ještě fotky.