27. Quarteira, Algarve, Portugalsko

Náš první kontakt s Portugalskem byla Quarterira. A hned jsme si to tam oblíbili. 

Quarteira je malé město asi 20 km od města Faro v Algarve, kde se nachází nejbližší letiště. 

Na první pohled je Portugalsko jiné než Španělsko. Minimálně tady dole v Algarve, je vše blízko sebe  a celé ALgarve se dá projet za hodinu a kousek, což je proti rozlehlému Španělsku fakt příjemný. 

Lidé jsou tu tmavší pleti a nelpí tu na odpoledních siestách. Moře je krásný, ale to bylo i ve Španělsku. 

Bydleli jsme v apartmánu s bočním pohledem na moře a užívali jsme si luxus 2 ložnic a velkého prostoru, který je na naší cestě spíše výjimkou než pravidlem. 

Možná vám to přijde směšné, ale i něco tak základního jako peřiny, nám udělá radost. Protože často se stává, že spíme pod vlastními spacáky různě po AirBnB. 

Quarteira je živější než ostatní místa, kde jsme byli a možná je to tím, že už je polovina února a sezóna se pomaličku blíží.

Počasí je tu v únoru naprosto boží. Teploty kolem 19 stupňů a sluníčko. 

Přímo pod apartmánem máme malé fotbalové a basketbalové hřiště, kam s dětmi chodíme po ránu, kdy jsou místní děti ve škole, kopat a házet na koš. 

Odpoledne, večer a v noci je na hřištích plno a místní děti jsou dost aktivní. Také slyšíme křik dětí z nedaleké školy, pod kterou bydlíme. 

Udělali jsme si výlet na neonečnou pláž ve Faro, ke které jsme šli cestou krabů, kdy v místech kudy jsme šli byly tisíce krabů a jak jsme šli, tak zalézali do svých děr v blátě a písku slepého ramena moře, říka-li se tomu tak. 

Máme moře fakt rádi. Ani nic jiného nepotřebujeme. Někdy prostě jen jdeme na pláž, tam si dáme deku a jen tak tam jsme a ono to stačí. Sluníčko svítí, vlny šumí a písek je všude, ale je nám v tom dobře. 

Quarteira vlastně není nic moc extra, ale protože je možné z ní kamkoli dojet, tak je tu moc hezky a dá se tu v klidu pracovat, což se hodí jak pro Štěpánovu práci, tak pro Lucky náramky a další práci, kterou dělá.

Líbí se nám tu a Portugalsko je vážně nádherný.