28. Fazenda das Papoilas, Algarve

Poprvé jsme měli být více mezi lidmi, když jsem na FB skupině Spiritual Algarve zažádal o ubytování a ozvala se Femke, majitelka Fazenda das Papoilas. Kouzelného místa s otevřenými lidmi. 

Při přejezdu na nové místo jsme se stavili v Carvoeiro a skalním komplexu Algar Seco - ve videu.

 

Fazenda das Papoilas je místo, které nabízí krom několika apartmánů i prostor pro dobrovolničení a dobrovolníci tam bydlí ve dvou maringotkách a společně s majiteli se starají o zahrady, zvířata a vše kolem. 

My jsme bydleli v apartmánu, a až tak moc jsme se tady nenašli z více důvodů. Štěpán je alergický na koně a dostali jsme koňů plnou dávku, protože hned před naším domem byly stáje. A tak byl Štěpán celý týden jak napuchlej a blbě se mu dýchalo. 

Další problém byl, že byl apartmán malý a byly to vlastně jen dvě místnosti a malinká kuchyň a na nás 5 to bylo za hranou toho, co považujeme za pohodlné. Ale tak týden se to dá :-) Ač to byla výzva. 

Ono se to možná zdá jako velký punk od nás, celá naše cesta. My ale protože pracujeme, tak potřebujeme na to určitý komfort, abychom mohli takhle fungovat dlouhodobě. A dost prostoru, rozumná kuchyně, pračka a dobrá wifi jsou většinou našimi podmínkami. No a tady jsme neměli nic z toho. Ale nebudu fňukat. Místo jsme si užili. Jen bychom se tam z těchto důvodu už nevrátili. 

Femke i její rodina byli ohromní a láskyplní. Děti si zablbli na zahradě. Plánovali jsme i to, že bychom si udělali táborák a pohladili kytary, ale nedošlo k tomu z více důvodů. Co bych vypíchl, je láska majitelů tohoto místa ke zvířatům. Asi nejlépe ji snad doložit tím, že jejich kočička měla zraněnou packu, protože na ní někdo střílel a oni byli ochotní zaplatit 1400 Eur za operaci packy jejich venkovní kočky. Řešili to právě v okamžik, kdy jsme tam přijížděli. 

Byli jsme několikrát na pláži v pár kilometrů vzdáleném Luzu a bylo tam nádherně. Vůbec pláže v okolí Lagosu jsou neuvěřitelné. Koukněte na ně ve videu. 

 

Byli jsme se podívat na skok na západním pobřeží a fičelo tam tak, že nebylo možné ani mít oči otevřené a kochat se tou nádherou. 

Zastavili jsme se také na několika plážích, kde se serfovalo a jedna z nich byla naturalistická. Na což zatím nemáme odvahu, se toho aktivně zůčastnit, ale jednou třeba jo. 

Každopádně byl náš pobyt ve Fazenda das Papoilas dalším střípkem na naší cestě a důležitý právě pro uvědomění toho, že už nemůžeme bydlet kdekoli, ale že pro svou cestu potřebujeme určitý komfort.

A protože nám ho skýtala právě předchozí Quarteira, tak jsme se rozhodli se tam ještě na 13 dní vrátit. Dost možná jsme si tam potřebovali ještě něco doprožít.