30. Albufeira, Algarve, Portugalsko

Do Albufeiry na skalnaté pláže, jsme jezdili už Quarteiry na výlety a bylo tam nádherně. I proto jsme si jako další místo vybrali právě jedno z největších měst v Algarve. 

Poslední měsíc před otevíráním sezóny na Algarve, jsme bydleli v Marině Albufeira. Teda marina je od nás asi 2 minuty pěšky, ale říká se tomu tam tak. 

 

Bydlíme v moc pěkném komplexu apartmánů a uprostřed je bazén, který je ještě studený, ale i tak do něj s dětmi chodíme plavat. Místo je to nádherné. Máme 5 minut autem od domu nádherné skalnaté pláže  

 

Praya dos Arrifes

Praya de Sao Rafael

Praya do Evaristo a další. Jsou to fakt nádherná místa a touto dobou téměř bez lidí. 

 

 

Bydlíme v pohodlném a velkém apartmánu se 3 ložnicemi a až se divíme, jak je možné, že platíme jen 1000 EUR za měsíc nájmu. Ptal jsem se majitele a v sezóně tento apartmán stojí 250 EUR na den, což je neuvěřitelné. I proto se vyplatí jezdit do Algarve mimo sezónu. Vyhovuje nám to. 

Je to zvláštní potkávat všechny ty lidi, co sem jezdí na dovolenou a vědět, že oni zase za týden odfrčí, ale my tu zůstáváme. Máma na všechno mnohem více času a nespěcháme a to je skvělý, když jsme na podobných místech. 

Vnímáme po naší cestě i to, jak někdy jezdíme na dovolené do míst, která nejsou vůbec tak pěkná, jako jiná místa. Ale protože je to v teple a u moře a v cizí zemi, tak to vnímáme pozitivně i tak. S tím, že jsme už projeli 30 míst, tak už vidíme, kam se určitě vrátit a kam zase ne. 

Všude bylo hezky, ale někde se nám líbilo hodně a jinde míň. A je fajn to moci porovnat.