32. Areosa, Viana do Castelo, Portugalsko

Poslední zastávkou Portugalska byla Viana do Castelo na samém vršku. Už jsme toho po tom všem prožitém moc nečekali a tak nás to příjemně překvapilo. 

Areosa je nenápadná část města Viana do Castelo, kam když přijedete, tak vás nic až tak moc nechytne za srdce. Není to nijak turistické místo, ale má své skryté atrakce a ty jsme navštívili, jak nám to čas jen dovolil. 

Asi nejkrásnějším místem byl vodopád Cascata do Pincho, asi 20 kilometrů od nás. Autem je nedostupný - díky bohu, a tak jsme se k němu vydali pěšky lesem na výlet. A byli jsme tam sami a bylo tam božsky. Místa v přírodě máme mnohem raději než města a tak nám tam bylo fakt nádherně. 

Kousek od nás jsme našli písčitou pláž Praia da Arda, kde jsme lovili síťkou krevety a byli jsme tam zase prakticky sami. Lucka jen opakovala větu "Tady je to tak krásný." A to já - plánovač všeho na cestě, beru jako kompliment od ženy mého života. 

Kousek od domu se procházkou dá dojít k moři, kudy vede stezka poutníků do Santiago de Compostela a tak jsme byli bez děti na procházce, kde jsme si povídali a míjeli nás poutníci označení mušlí, coby symbolem Svatojakubské cesty. 

Tím naše Portugalské dobrodružství skončilo a pokračovali jsme dále zpět do Španělska do stejného časového pásma jako ČR, což je po těch několika měsících úleva především kvůli práci s klienty v ČR.