14. Česká republika - Jindřichův Hradec

Na pár dní jsme se potřebovali vystěhovat z pražského bytu a tak jsme navštívili dům maminky naší kamarádky. 

Byly dva dny, před datumem, kdy jsme věděli, že nebudeme mít střechu nad hlavou, ale nijak zvlášť nás to nestresovalo. Tak nějak máme na naší cestě jistotu, že se to o nás vždycky hezky postará. 

A tak mě napadla kamarádka Jana, která vím, že má v Jindřichově Hradci maminku a vršek jejího domu je volný. Strávil jsem tam na jaře pár dní, když jsem potřeboval být chvíli sám bez Lucky a bez dětí. 

 

 

No a Janča odepsala, že to půjde a že tam bude taky i se synem a že to bude super. No a bylo to super. 

Přijeli jsme v úterý večer s tím, že zůstaneme do pátku odpoledne. 

Vynosili jsme tentokrát jen asi polovinu našich věcí a tu druhou nechali v autě, protože jsme je na pár dní nepotřebovali. Bydleli jsme ve dvou pokojích a kuchyň a koupelna tam jsou na chodbě před pokoji. 

 

 

Jindřichův Hradec je fakt moc hezký město a je tam hodně krámků, z nichž některé jsou pěkně ezoidní. A to je fajn. 

O státním svátku nás Jana provedla kouskem města a odpoledne jsme jeli kousek od Českých Budějovic za Sandrou, kterou jsme do té doby neznali, ale která se chtěla hodně potkat. 

 

 

Byli jsme v areálu monolitických staveb v Holašovicích, ale přístup paní majitelky, která velmi neohrabaně vybírala peníze za vstup do areálu, nás zklamal a ani jsme neměli chuť si místo projít. 

Přejeli jsme o pár kilometrů dále do míst, kudy se jde lesem ke studánce a to bylo místo věru Božské. Tam jsme byli jako doma i se Sandry maminkou a dětmi, které se kvůli nám půjčila, aby ty naše měli parťáky. A skvěle si sedly. 

 

 

Pátek už byl zejména o stěhování zpátky na Prahu, ale zastavila se za námi ještě Pavlína, kterou jsme také nikdy ještě neviděli a aspoň chvíli jsme mohli popovídat na zahradě.

 

 

A po cestě zpátky do Prahy jsme se stavili na zámku Červená Lhota. 

Moc hezká etapa s moc fajn lidmi a to máme rádi.